Novinky roku 2008

22. 11.   2008 ČT1 odvysílala pořad "Mezi námi zvířaty". V tomto pořadu byla i část věnovaná Velkým německým špicům, ve které bylo představeno plemeno široké veřejnosti a upozorněno na jeho kritický stav. Vysílání se účastnili i naši špicové Angie z Vlčkovského údolí a Formator Fertis z Vitonského panství. Více se o tomto pořadu dočtete zde.
18. 5.   2008 Na Klubové výstavé na Konopišti se naši velcí špicové umístili takto: Angie z Vlčkovského údolí, výborná 1, CAC, Fatalia Arva z Vitonského panství, výborná 1, CAJC, 2. nejkrásnější mladá fenka výstavy a Formator Fertis z Vitonského panství výborný 1, CAJC, BOB.
6. 3.   2008 Doplňujeme fotografie z MVP Brno. Našeho úspěšného Formatora zde předvedla handlerka sl. A. Kmentová. Za perfektní předvedení moc děkujeme. Moc jim to spolu slušelo. Těšíme se na další spolupráci! Fotografie autor: paní Ing. M. Hodálová. Také jí patří srdečný dík!
22. 2.   2008 Ve fotogalerii přibyly nové fotky vlček: Farsetia Incana a Fenesta Farfara. Majitelům za ně mnohokrát děkujeme!
14. 2.   2008 Pokud chcete poskytnout domov kříženci velkého černého špice z útulku v Dubnici nad Váhom, klikněte sem!

Teo čeká na nový domov!Teo v útulku

10. 2.   2008 Formator Fertis z Vitonského panství dnes na MVP Brno obdržel výborný 1, CAJC a BOB!!
9. 2.   2008

Nenechte se zlákat výkupy štěňat, ať se Vám zdají jakkoliv výhodné a neškodné!! Nebuďte lhostejní k osudu vašich odchovů! Nepodporujte podobné "fabriky" na štěňata nákupem levného pejska z podobných podmínek, ať s vidinou ušetřených peněz anebo záchrany. Poptávka znamená nabídku a jeho místo brzy vystřídá jiný nešťastník.

 

17. 1.   2008 Konečně dorazily výsledky DKK a DLK Angie z Vlčkovského údolí. Mimo nich jsme na její stránku doplnili i dříve absolvované kardio vyšetření. Formator a Fatalia byli vyšetření na oční vady v létě (24. 7. 2007), ale tuto informaci jsme zveřejnili teprve nedávno.
Po ročním čekatelství jsme se stali členy Moravskoslezské záchranné brigády kynologů.
10. 1.   2008 Kvůli porušení dohody mezi námi a majitelem psa a na nátlak třetí osoby na něj, přesunujeme chovného psa Athose Černý Jeřáb, kterého jsme měli ve spolumajitelství, mezi ostatní a přestáváme být jeho spoluvlastníky od 1. 10. 2007. Od tohoto data se zříkáme veškeré zodpovědnosti za krytí nevyšetřených fen tímto psem. O to víc nás tato situace mrzí, že jsme se podíleli na Athosově finančně a časově nákladném dohledání, zcela jsme financovali jeho zařazení do chovu, jeho první výstavu a zdravotní vyšetření patel, a šli jsme do rizika krytí přestárlým psem (narozdíl od ostatních chovatelů). Naštěstí nám po něm zbyli dva potomci - Formator Fertis a Fatalia Arva z Vitonského panství.
2. 1.   2008 Všem známým, přátelům a příznivcům špiců přejeme hodně zdraví, štěstí a lásky v novém roce 2008!!
<< zpět